Λίγα λεπτά αρκούν για τον Άρη

Είναι ένας εγκεφαλικός παίκτης, ξέρει καλά να διαβάζει το παρκέ εκμεταλλευόμενος και την εμπειρία του

Ο Άρης Κορωνίδης μπορεί να μην παίζει πολλά αγωνιστικά λεπτά σε κάθε παιχνίδι, όμως όποτε η μπάλα «καίει» είναι εκεί για να βοηθήσει την ομάδα του. Όπως έγινε και στο χθεσινοβραδινό παιχνίδι με τον ΑΠΟΕΛ.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε τελειώσει με τις δύο ομάδες να τις χωρίζει ένας μόλις πόντος (64-65). Ο Κινγκ πέτυχε το πρώτο καλάθι της τέταρτης περιόδου και στη συνέχεια ήρθε ο Κορωνίδης με ένα τρίποντο-μαχαιριά για να δώσει αέρα 6 πόντων στον Κεραυνό, ένα προβάδισμα νίκης στο σημείο εκείνο που κράτησε μέχρι το τέλος.

Ο Άρης είναι ένας εγκεφαλικός παίκτης, ξέρει καλά να διαβάζει το παρκέ εκμεταλλευόμενος και την εμπειρία του, ενώ έχει τρομερό σουτ που μπορεί να «σκοτώσει» τον οποιοδήποτε αντίπαλο. Το έχει αποδείξει αρκετές φορές και με την Εθνική και με τον Κεραυνό.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Τελευταία Ενημέρωση