Δεν την πάτησε η Αναγέννηση

Η προσφυγική ομάδα ήταν πολύ καλή αλλά επηρεάστηκε από τον τρόπο που έχασε το δεύτερο σετ στους έξτρα πόντους

«ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ»: ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ (21-25, 26-28, 14-25)

Με το τρίποντο πέρασε από τη «δοκιμασία» του Αθλητικού Κέντρου «Σπύρος Κυπριανού» η Αναγέννηση Δερύνειας και βρίσκεται στην 3η θέση με 18 βαθμούς. Οι «πράσινοι» κέρδισαν για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών πολύ δύσκολα την ΑΕ Καραβά με 3-0 σετ. Η προσφυγική ομάδα ήταν πολύ καλή αλλά επηρεάστηκε από τον τρόπο που έχασε το δεύτερο σετ στους έξτρα πόντους.

Το πρώτο σετ πρόσφερε πολύ ωραίο θέαμα αφού η ΑΕ Καραβά ήταν πάρα πολύ ανταγωνιστική. Η Αναγέννηση όμως κατάφερε να ξεπεράσει τις δυσκολίες και να κερδίσει με 25-21 κάνοντας το 0-1 στο «Σπύρος Κυπριανού».

Φοβερό ήταν το δεύτερο σετ στο «Παλέ» της Λεμεσού με τις δυο ομάδες να μάχονται με όλες τους τις δυνάμεις για να κερδίσουν. Σε αγώνα που κράτησε πάνω από 35 λεπτά οι «πράσινοι» κέρδισαν 28-26 και πήραν ένα σημαντικό προβάδισμα με το 2-0.

Η Αναγέννηση ήταν πολύ καλύτερη στο τρίτο σετ, ξέφυγε στο σκορ και κέρδισε 25-14 μαζί με το πολύτιμο τρίποντο που έφερε το 3-0 σετ.

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ(ΝΤ. ΛΕΤΣΙΕΦ):Β. Γεωργίου, Καμίνσκι, Καρακατσάνης, Ροντόλφο ,Αχιλλέως, Ιωαννίδης – Λίμπερο: Μιχαήλ – Αλλαγές: Γκράμμεσφορντ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ(Γ. ΜΕΛΚΑ): Τόφιας, Ντεσποτόφσκι, Τοντόροβιτς, Καραγιάννης, Αργκιλάγος, Αποστόλου – Λίμπερο: Παπαϊωάννου. – Αλλαγές: Φελάχογλου, Ντουβατρτζί.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Τελευταία Ενημέρωση