«Βασίλισσα» στη Λάρνακα η Robo Markets ΑΕΛ

Η ομάδα της Λεμεσού δεν σταμάτησε ούτε στο τρίτο σετ και παίζοντας ψυχωμένα κέρδισε 25-23 και τον αγώνα με 3-1 σετ.

«ΚΙΤΙΟΝ»: Τεχνοοικία ΑΕΚ - Robo Markets ΑΕΛ 1-3 (25-17, 15-25, 23-25, 23-25)

Σπουδαία η Robo Markets ΑΕΛ κέρδισε την Τρίτη στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών Α Κατηγορίας την Τεχνοοικία ΑΕΚ με 3-1 σετ και με την Τρίτη σερί νίκη της ανέβηκε στα ψηλά. Η Τεχνοοικία ΑΕΚ γνώρισε τη δεύτερή της ήττα που έφερε απογοήτευση.

Η Τεχνοοικία ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο σετ και κέρδισε 25-17 γράφοντας το 1-0 απέναντι στην Robo Markets ΑΕΛ που προσπάθησε, αλλά έμεινε πίσω στο σκορ.

Η Robo Markets ΑΕΛ ήταν εντυπωσιακή στο δεύτερο σετ και δεν άφησε περιθώρια στην Τεχνοοικία ΑΕΚ με συνέπεια η ομάδα του Ιβάνοβιτς να κερδίσει 25-15 και να ισοφαρίσει σε 1-1 τα σετ.

Οι «γαλαζοκίτρινες» ανέτρεψαν τα δεδομένα στο τρίτο σετ αφού μετά από ντέρμπι κέρδισαν με 25-23 και προηγήθηκαν με 2-1 στη Λάρνακα.

Τεχνοοικία ΑΕΚ(AΛ. ΠΕΤΡΟΒΙΤΣ):Καρακώστα, Γκόγκιτς, Στρίμερ, Νικ. Στυλιανού, Λοβ, Αιμ. Δημητρίου –Λίμπερο: Μοσφιλιώτη. –Αλλαγές: Π. Δημητρίου, - Ειρ. Ιωάννου.

Robo Markets ΑΕΛ(Β. ΙΒΑΝΟΒΙΤΣ): Ζελένοβιτς, Πεχλιβάνη, Μάγκντιτς, Πένε, Παύλου, Κωνσταντίνου – Λίμπερο: Στεφάνου. – Αλλαγές: Σπύρου.

ΑΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση