Σοκ στις καθυστερήσεις για την Νιούκαστλ! (vid)

Η Γουλβς την ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό!

Η Νιούκαστλ έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς μέσα από τα χέρια της, καθώς η Γουλβς την ισοφάρισε σε 1-1 στο 90+4'.

Στο 5ο λεπτό ο Πατρίσιο μπλόκαρε το σουτ του Ροντόν ενώ στο 34’ ο Μπολί πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ, αλλά αστόχησε. Στο 36’ ο Ντουμπράβκα είπε όχι σε σουτ του Χιμένες, ενώ τρία λεπτά μετά, η κεφαλιά του Ροντόν πέρασε εκατοστά έξω. Στο 41’ ο Ντουμπράβκα είπε όχι σε σουτ του Γιόνι και στο 45’ ο Ροντόν έκανε το σουτ, με τον Κόαντι να βάζει σωτήρια προβολή.

Στο 48’ Χιμένες έπιασε το σουτ ε τον Λάσκελς να διώχνει σε κόρνερ και στο ίδιο λεπτό  μετά από κόρνερ ο Χιμένες έβαλε την προβολή και ο Ντόχερτι αστόχησε με κεφαλιά εξ επαφής. Και τελικά στο 56’ ο Χέιντεν έκανε το σουτ από δεξιά, ο Πατρίσιο έκανε λάθος εκτίμηση κι έτσι ήρθε το 0-1. Στο 58’ ο Ντουμπράβκα είπε όχι σε κεφαλιά του Ζότα και στο 82’ ο Καβαλέιρο έβγαλε τη σέντρα από αριστερά αλλά ο Χιμένες δεν έπιασε καλά την κεφαλιά ενώ ήταν αμαρκάριστος. Στο 90+1’ οι «καρακάξες» άγγιξαν το 0-2 αλλά το πλασέ του Ροντόν μετά από γύρισμα του Αλμιρόν, πέρασε λίγο έξω.

Και στο 90+4' ο Τραορέ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ντουμπράβκα έχασε την μπάλα καιο Μπολί με κεφαλιά έκανε το 1-1.

ΓΟΥΛΒΣ: Πατρίσιο, Γιόνι Κάστρο, Ντόχερτι (81’ Τραορέ), Μπολί, Μπένετ, Κόαντι, Ντεντόνκερ (70’ Καβαλέιρο), Νέβες, Μουτίνιο, Ζότα (70’ Κόστα), Χιμένες

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Ντουμπράβκα, Λάσκελς, Λεζέν, Σερ, Γέντλιν, Ρίτσι, Ατσού (72’ Αλμιρόν), Λόνγκσταφ, Χέιντεν (85’ Ντιαμέ), Ροντό, Αγιόθε Πέρεθ