24 sports

News Room

Ολυμπιακός - ΑΕΚ 4-1: Μαγική «ερυθρόλευκη» ανατροπή ΑΝΑΛΥΣΗ

Ολυμπιακός - ΑΕΚ 4-1: Μαγική «ερυθρόλευκη» ανατροπή

24sports team Τεράστια νίκη πέτυχε ο Ολυμπιακός κόντρα στην ΑΕΚ στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». Η Ένωση προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Πόνσε μετά από λάθος απόκρουση του Σα, ωστόσο οι Πειραιώτες μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και έκαναν την μεγάλη ανατροπή. Στο 50΄ ο Καμαρά με συρτό σουτ έκανε ισοφάρισε σε 1-1, στο 72΄ ο Φορτούνη με καλοζυγισμένο σουτ από το ύψος της περιοχής έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, για να έρθει ο Χασάν στο 84΄ με σουτ εντός περιοχής μετά από πάσα του Ποντένσε. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 87ο λεπτό πάλι ο Κώστας Φορτούνης με κοντινό πλασέ, μετά από κάθετη στην πλάτη της ΑΕΚ και αφού πέρασε τον Μπάργκα.