Πρόκριση-θρίλερ για Ντόρτμουντ!

Παραλίγο να κάνει τη ζημιά η Γκρόιτερ Φιρτ (2ης κατηγορίας) στη Ντόρτμουντ και να πετάξει την Μπορούσια εκτός Κυπέλλου Γερμανίας από την 1η φάση του θεσμού.

Θύμα έκπληξης πήγε να πέσει η Ντόρτμουντ στην 1η φάση του Κυπέλλου Γερμανίας στην έδρα της Γκρόιτερ Φιρτ, όμως με γκολ του Βίτσελ στο 95΄ έστειλε το ματς στην παράταση και ο Ρόις στο 120΄ έδωσε τη νίκη-πρόκριση με 2-1 στη Μπορούσια!

Οι γηπεδούχοι με το γκολ του Ερνστ στο 77΄ έφτασαν κοντά στη μεγάλη πρόκριση, όμως o Βίτσελ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε το ματς στην παράταση.

Τελικά η Ντόρτμουντ βρήκε το γκολ της νίκης, πριν η πρόκριση κριθεί στα πέναλτι, με τον Ρόις στο 120΄ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Φιρτ και να δίνει το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου στην ομάδα του.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Τελευταία Ενημέρωση