24 sports

Πέρασαν από τη Νυρεμβέργη οι Λύκοι

Στις καθυστερήσεις η Βόλφσμπουργκ σφράγισε τη νίκη της

Η Βόλφσμπουργκ πέρασε από την έδρα της Νυρεμβέργης με 2-0 και ελπίζει ότι θα προλάβει την Ευρώπη ενώ οι γηπεδούχοι βουλιάζουν.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Γκίντσεκ σούταρε εξ επαφής (από πλάγια θέση) με τον Μπρέντλοου να διώχνει σε κόρνερ. Η Νυρεμβέργη απάντησε δύο λεπτά με προβολή του Ζρέλακ που δεν βρήκε στόχο. Στο 11' ο Γκίντσεκ έκανε νέο σουτ με τον γκολκίπερ της Νυρεμβέργης να λέει "όχι" και πάλι. Από εκεί και πέρα το ματς έγινε πολύ κακό και η επόμενη φάση ήρθε στο 41' με ένα σουτ του Πέτρακ που πέρασε άουτ. Στην επανάληψη η πρώτη φάση ήρθε στο 56' με τον Μίσιντζαν να φεύγει στην κόντρα και να πλασάρει άουτ. Στο επόμενο λεπτό η Βόλφσμπουργκ είχε δοκάρι με τον Βέγκχορστ και στο 58' σκόραρε με ωραία κίνηση και πλασέ του Γκίντσεκ.

Στο 66ο λεπτό ο Βέγκχορστ έπιασε ανενόχλητος την κεφαλιά με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια. Οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 85' με τον Μπρέκαλο αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στις καθυστερήσεις η Βόλφσμπουργκ σφράγισε τη νίκη της όταν έφυγε στην κόντρα και ο Μπρέκαλο με ωραίο πλασέ έγραψε το 0-2.

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ: Μπρέντλοου, Μπάουερ, Μαργκράιτερ, Μιλ, Λάιντμπολντ, Πέτρακ, Ράιν (83'Κερ), Ματέους, Περέιρα (71'Ίσακ), Μίσιντζαν, Ζρέλακ, Παλάσιος (88'Έρας).

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Κάστεελς, Βίλιαμ, Κνότσε, Μπρουκς, Οντουοκάι, Ζιλοβαγκί, Γκέρχαρντ, Άρνολντ, Μάλι (79'Μπρέκαλο), Γκίντσεκ, Βέγκχορστ (86'Στέφεν).

Πηγή: aek365.com