Επιτέλους νίκη για τη Βαλένθια!(vid)

Πρώτο τρίποντο στην έβδομη αγωνιστική

Σε μία από τις πιο σκληρές έδρες της Πριμέρα έμελε να πάρει η Βαλένθια την πρώτη της νίκη στο εφετινό πρωτάθλημα της Ισπανίας. Στο Ανοέτα...

Εκεί επικράτησε 1-0 της Σοσιεδάδ, χωρίς κάποια εξαιρετική εμφάνιση και έσπασε ένα σερί έξι κακών αποτελεσμάτων. Το τέρμα του αγώνα το πέτυχε ο Γκαμεϊρό στο 36ο λεπτό και το οποίο έδωσε προβάδισμα στις νυχτερίδες.

Ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να έρθει τελικά και η νίκη. Χρειάστηκε και η βοήθεια του Νέτο καθώς στο 67ο λεπτό ο τερματοφύλακας της Βαλένθια κατάφερε να διώξει τη μπάλα στο πέναλτι που εκτέλεσε ο Γουίλιαν Χοσέ.

Αρκετά μεγάλος εκνευρισμός στο τέλος του αγώνα με τους παίκτες της Σοσιεδάδ να διαμαρτύρονται έντονα για πέναλτι σε ένα μαρκάρισμα που έγινε.