«Γκέλα» για τη Μίλαν

Έχασε την ευκαιρία για να πλησιάσει στον πόντο την τετράδα

Η Μίλαν έμεινε στο 0-0 με την Τορίνο κι έχασε μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσει στον πόντο την Ίντερ και την τετράδα. Και όλα αυτά πριν το ματς των «ροσονέρι» με τον Ολυμπιακό στο «Καραϊσκάκης».

Στο 5ο λεπτό ο Ανσάλντι σέντραρε από αριστερά, ο Φαλκέ πήρε την κεφαλιά αλλά ο Ντοναρούμα έσωσε και στο 17’ ο Ρινκόν βρήκε όμορφα τον Μπελότι που έκανε το σουτ κι έστειλε την πάλα ελάχιστα έξω.

Στο 30ο λεπτό το φάουλ του  Μπενεντέντο κόντραρε στο τείχος, η μπάλα στρώθηκε δεξιά στον Πέρεθ, εκείνος έκανε το σουτ που κόντραρε στον Κάσκο κι έφυγε ελάχιστα έξω και στο 33’ το σουτ του Ιγκουαΐν κόντραρε στον Ν’Κουλού και στην επαναφορά ο Κουτρόνε πλάσαρε μόλις άουτ, ενώ στο 41’ το σουτ του Μπελότι άλλαξε πορεία στον Σαπάτα και σταμάτησε στο δοκάρι της Μίλαν.

Στο 72’ ο Καλάμπρια έκανε το γύρισμα και ο Καστιγιέχο έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε έξω, ενώ στο 89’ και το πλασέ του Σούσο έφυγε λίγο έξω. Στο 89ο λεπτό ο Κεσί πάτησε στον Κουτρόνε που δεν μπόρεσε να νικήσει τον Σιρίγκου σε μοναδικό τετ α τετ.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Σαπάτα, Αμπάτε, Καλάμπρια, Ροντρίγκες, Κεσί, Τσαλχάνογλου (71΄Καστιγιέχο), Μπακαγιόκο, Σούσο, Ιγκουαΐν,  Κουτρόνε

ΤΟΡΙΝΟ: Σιρίγκου, Άινα, Ίτσο, Ανσάλντι (90+1’ Μπερενγκέρ), Ντζιντζί, Ν’Κουλού. Ρινκόν, Μεϊτέ, Μπαζέλι (81’ Λούκιτς), Φαλκέ (69’ Τζάτζα), Μπελότι.

Πηγή: aek365.com