Μίλαν-Κάλιαρι 3-0: Χτίζει σερί και ανεβαίνει

Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο καθάρισε με 3-0 και διευρύνει το αήττητο σερί της στα εξι ματς ανεβαίνοντας στη 4η θέση

Όλο και ανεβαίνει η Μίλαν! Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο συνέχισε τις καλές εμφανίσεις και κόντρα στην Κάλιαρι, επικρατώντας με 3-1. Με αυτό το τρίποντο οι «ροσονέρι» ανέβηκαν ξανά στην τέταρτη θέση προσπερνώντας Ρόμα και Αταλάντα και διεύρυναν το αήττητο σερί τους στα έξι ματς!

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα του Γκατούζο. Ο Τσεπιτέλι μόλις στο 12’ έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, για να έρθει δέκα λεπτά αργότερα ο Πακετά και να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην Μίλαν από το σημείο του πέναλτι. Το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Πιατεκ στο 62ο λεπτό, σκοράροντας για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι με τη φανέλα της νέας του ομάδας.