Οθέλλος - Καρμιώτισσα 5-0: Ντέρμπι με ένα πρωταγωνιστή!

Ο Σολάρι σημείωσε χατ τρικ για την ομάδα της Αθηαίνου

Σε μια τεράστια νίκη έφθασε ο Οθέλλος Αθηαίνου στο ντέρμπι της δεύτερης κατηγορίας κόντρα στην Καρμιώτισσα. Η ομάδα του Τούτιτς επιβλήθηκε με 5-0, ενώ κάλλιστα θα μπορούσε να φθάσει και σε άλλα τέρματα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Οθέλλου ο Σολάρι ο οποίος σημείωσε χατ τρικ. Η ομάδα της Αθηαίνου είχε 17 τελικές προσπάθειες έναντι 7 προσπάθειες της Καρμιώτισσας. Η ομάδα του Τούτιτς θα μπορούμε μάλιστα να πετύχει και άλλα τέρματα. Απ’ την άλλη η Καρμιώτισσα βρήκε καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα δεν ανταποκρίθηκε.

Πλέον ο Οθέλλος φιγουράρει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς, ενώ η Καρμιώτισσα παραμένει στην 5η θέση με 18 βαθμούς