Η Μπενφίκα έριξε δέκα γκολ στην Νασιονάλ! (vid)

Η Μπενφίκα διέλυσε με 10-0 τη Νασιονάλ Μαδέιρα και πλησίασε στον ένα βαθμό από την πρωτοπόρο, Πόρτο

Η Μπενφίκα διέλυσε με 10-0 τη Νασιονάλ Μαδέιρα κι εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα της Πόρτο, πλησιάζοντάς την στον ένα βαθμό.

Στο 1ο μόλις λεπτό ο Γριμάλδο άνοιξε το σκορ για την Μπενφίκα, ενώ στο 21’ ο Σεφέροβιτς διπλασίασε τα γκολ των «Αετών της Λισαβόνας» και στο 27’ ο Ελβετός έγραψε και το 3-0. O Ζοάο Φέλιξ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 στο 50’ και τέσσερα λεπτά μετά, ο Πίτσι με πέναλτι έγραψε το 5-0.

Ο Φέρο έκανε το 6-0 στο 56’ και ο Ντίας στο 64’ διαμόρφωσε το 7-0. Ο Ζόνας έκανε το 8-0 στο 85’ και τρία λεπτά μετά ο Ράφα Σίλβα έγραψε το 9-0. Το τελικό 1-0 διαμόρφωσε ο Ζόνας στο 90’ με ακόμη ένα γκολ.

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση