Νικς με «σπασμένα φρένα», διέλυσαν και τους Χιτ!

Οι Νιου Γιορκ Νίκς συνέχισαν την... ξέφρενη πορεία τους μετά το trade για τον Όου Τζι Ανουνόμπι, αφού νίκησαν με σκορ 125-109 τους Μαϊάμι Χιτ στο «MSG» και πήραν εκτό συνεχόμενο ροζ φύλλο!

Ασταμάτητοι Νικς συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν!

Η ομάδα της Νέας Υόρκης επικράτησε με σκορ 125-109 των Μαϊάμι Χιτ, έφτασε τα 6 συνεχόμενα ροζ φύλλα και πέτυχε τη 12η νίκη της σε 14 παιχνίδια μετά το trade για τον Όου Τζι Ανουνόμπι, δείχνοντας γι' ακόμη μια φορά πως έχουν προοδεύσει!

Το σύνολο του Τομ Τιμποντό δυσκολεύτηκε αρκετά στην πρώτη περίοδο, ενώ κατάφερε να πάρει ένα διψήφιο προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο (61-51). Οι Χιτ αντέδρασαν και έκαναν ξανά ντέρμπι το ματς στο τέλος του τρίτου δωδεκαλέπτου (89-86), όμως από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν με εντυπωσιακό τρόπο, πετυχαίνοντας 36 πόντους στην τελευταία περίοδο!

Για τους Νικς, που έχουν πλέον ρεκόρ 29-17, όντας τρίτοι σε νίκες στην Ανατολή μετά τους Σέλτικς και τους Μπακς, ακόμη ένα μεγάλο ματς με 32 πόντους και 8 ασίστ έκανε ο Τζέιλεν Μπράνσον, απαντώντας σε όσους δεν τον ψήφισαν για την βασική πεντάδα της περιφέρειας στο All-Star Game. Εξαιρετικοί με 19 πόντους οι Ανουνόμπι και Τζούλιαν Ραντλ, ενώ 14 πόντους, 9 ριμπάουντ και 5 ασίστ είχε ο πληθωρικός Τζος Χαρτ.

Για τους Χιτ, που υπέστησαν την έκτη συνεχόμενη ήττα τους και βρίσκονται σε κρίση, όντας 7οι με ρεκόρ 24-22, προσπάθησε με 28 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 ασίστ ο Τζίμι Μπάτλερ, ενώ 19 πόντους είχε ο Ντάνκαν Ρόμπινσον και 18 ο Τάιλερ Χίρο.

Tα δωδεκάλεπτα: 27-30, 61-51, 89-86, 125-109

Πηγή: sportfm.gr

NBA: Τελευταία Ενημέρωση