Οι Μπακς διέλυσαν τους Πέλικανς, με «30άρα» του Γιάννη

Οι Μπακς πήραν άνετη νίκη (141-117) κόντρα στους Πέλικανς μέσα στο Μιλγουόκι ενόψει του road trip στη Δύση με μεγάλα ματς

Το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι τους έδωσαν τα ξημερώματα οι Μπακς με τους Πέλικανς, με μεγάλη νικήτρια (141-117) την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ βγήκε μπροστά, σκοράροντας 30 πόντους (7/11 βολές, 10/15 δίποντα, 1/1 τρίποντο), 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 λάθος σε 29 λεπτά, ενώ σημαντικό ήταν το γεγονός πως άλλοι τρεις παίκτες είχαν πάνω από 20 πόντους για το Μιλγουόκι.

Πέρα από τον «Greek Freak», o Μπόμπι Πόρτις τελείωσε τον αγώνα με 20 πόντους (7 ριμπάουντ, 2 ασίστ σε 22 λεπτά), ο Ντέιμιαν Λίλαρντ ήταν αποτελεσματικός με 26 πόντους (7/14 σουτ, 9/10 βολές) και ο Μπρουκ Λόπεζ με 6 τρίποντα έβαλε 24 πόντους.

Εκείνος που ξεχώρισε για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Μπράντον Ίνγκραμ με 26 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 36-32, 75-63, 112-87, 141-117