Ξεπουπούλιασε τη Νόριτς του Γιαννούλη και… έφυγε για τελικό ανόδου η Λιντς

Ποιο ντέρμπι;

Τεσσάρα και τώρα τελικός για τη Λιντς!

Τα «παγώνια» επικράτησαν 4-0 της Νόριτς στη ρεβάνς του 0-0 στο «Carrow Road» και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση, όπου θα αντιμετωπίσουν σε μονό παιχνίδι μία εκ των Σαουθάμπτον και Γουέστ Μπρομ (0-0 ο πρώτος αγώνας).

Αφεντικό της αναμέτρησης έγινε από νωρίς η ομάδα του Φάρκε, καθώς ο Γκρούεβ άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό, αιφνιδιάζοντας με έξυπνη εκτέλεση φάουλ τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Ο Πίροου εκμεταλλεύτηκε στο 20’ την κακή έξοδο του αντίπαλου γκολκίπερ έπειτα από σέντρα του Γκνόντο, ενώ στο 40’ ο Ρούτερ έστειλε από κοντά την μπάλα δοκάρι και μέσα. Στο 68’ ο Σάμερβιλ συμπλήρωσε το καρέ για τα «παγόνια».

Από την πλευρά των «καναρινιών» ήταν βασικός ο Γιαννούλης, ο οποίος έγινε αλλαγή στο 63ο λεπτό.

Αγγλία: Τελευταία Ενημέρωση