Σκόραρε ο Κωστή στην ισοπαλία του Ολυμπιακού Β

Άνοιξε το σκορ ο Κύπριος άσος

Ωραίο θέαμα, ανατροπή στην ανατροπή και... κανέναν νικητή είχε το εναρκτήριο χρονικά σημερινό παιχνίδι του Β΄Ομίλου της Super League 2, ανάμεσα σε Γιούχτα και Ολυμπιακό Β, που έληξερ ισόπαλο με σκορ 2-2, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με... γκολ από τα αποδυτήρια, με τον Κωστή να ανοίγει το σκορ με ωραίο σουτ μόλις στο 4', για να ακολουθήσει η απάντηση των γηπεδούχων και μάλιστα εις διπλούν, στο δεύτερο ημίχρονο...

Με τον Αλεξόπουλο να ισοφαρίζει με δυνατή κεφαλιά στο 53ο λεπτό και τον Ροβίθη να δίνει το προβάδισμα στον Γιούχτα στο 59'! Ωστόσο, ο Ολυμπιακός Β δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, καταφέρνοντας να φέρει το ματς στα ίσα στο 80ο λεπτό, χάρη σε γκολ του Παπακανέλλου.

Έτσι, με αυτό το αποτέλεσμα η μεν κρητική ομάδα παρέμεινε αήττητη εντός έδρας, με απολογηισμό τριών νικών και μιας ισοπαλίας. Οι δε Πειραιώτες έφτασαν τα τέσσερα διαδοχικά παιχνίδια αήττητοι στην Super League 2.