Στην Super League ο Λεβαδειακός του Κωστή

Ο Λεβαδειακός επικράτησε 2-0 του Μακεδονικού και εξασφάλισε την άνοδο στη Stoiximan Super League, μετά από έναν χρόνο απουσίας.

Έναν χρόνο παρά κάτι κράτησε η απουσία του Λεβαδειακού από τη Stoiximan Super League!

Οι Βοιωτοί επικράτησαν 2-0 του Μακεδονικού εντός έδρας και εξασφάλισαν την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία, τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε των playoffs της Super League 2.

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου καθάρισε με ένα γκολ στο ξεκίνημα κάθε ημιχρόνου, με τον Πολέτο να ανοίγει το σκορ στο 12’ και τον Ρόμο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 48ο λεπτό.

Με τη νίκη αυτή, ο Λεβαδειακός ανέβηκε στους 41 βαθμούς, 13 περισσότερους από τη Λάρισα, που ηττήθηκε 3-2 (30’ πέν. Κρητικός, 54’ Αντρέου, 69’ Λίταινας - 23’ Στίνα, 49’ Φατάι) από τη Νίκη Βόλου εντός έδρας.