Επέστρεψε στις νίκες με μεγάλο «διπλό» η Λάτσιο και ελπίζει για… Ευρώπη

Απέχει τέσσερις βαθμούς από την 6η θέση που δίνει εισιτήριο στο Conference League

Μετά από τρεις αγωνιστικές η Λάτσιο κατάφερε να πανηγυρίσει μια νίκη και μάλιστα εκτός έδρας. Οι «λατσιάλι» επικράτησαν 3-2 της Φροζινόνε και μάλιστα καταφέρνοντας να ανατρέψουν το εις βάρους τους σκορ.

Με την επικράτηση αυτή η Λάτσιο έφτασε στους 43 βαθμούς και πλέον ισοβαθμεί με τη Φιορεντίνα και απέχει τέσσερις βαθμούς από την Αταλάντα που είναι στην 6η θέση που δίνει εισιτήριο στο Conference League.

Το ματς για τη Φροζινόνε άρχισε αρκετά καλά. Στο 13ο λεπτό ο Λιρόλα άνοιξε το σκορ δίνοντας αισιοδοξία στους γηπεδούχους για τη συνέχεια. Ωστόσο η Λάτσιο και οι παίκτες της είχαν άλλη άποψη. Στο 38ο λεπτό ο Τσακάνι ισοφάρισε σε 1-1 και ξεκίνησε την… αντεπίθεση των φιλοξενούμενων. Στο 57ο Καστελάνος έκανε το 2-1 και στο 62ο λεπτό με το δεύτερό του γκολ έδωσε προβάδισμα με δύο γκολ στην ομάδα του. Στο 70ο λεπτό ο Σεντίρα μείωσε σε 3-2 για τους γηπεδούχους.