Όρθια στη Φλωρεντία η Ρόμα!

Πήρε ισοπαλία 2-2 μέσα στην έδρα τη Φιορεντίνα

Η Φιορεντίνα έμεινε όρθια μέσα στην έδρα της Φιορεντίνα από την οποία απέσπασε ισοπαλία 2-2 κι έμεινε ζωντανή στη μάχη της τετράδας.

Στο 8ο λεπτό το σουτ του Γκονθάλεθ πέρασε μόλις έξω και στο 18’ μετά από κόρνερ ο Ρανιέρι με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 33’ ο Σβίλαρ έσωσε εντυπωσιακά μετά από κεφαλιά του Σοτίλ και στο 38’ ο Παρέδες έσωσε στη γραμμή μετά από σουτ του Μπελότι.

Στο 50ο λεπτό ο Τεράτσιανο είπε όχι εντυπωσιακά σε σουτ του Κριστάντε και στο 58’ μετά από γύρισμα του Ντιμπάλα από αριστερά ο Αουάρ με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Ωστόσο στο 69ο λεπτό μετά από σέντρα του Μπιράγκι από αριστερά, ο Μπελότι πήρε την κεφαλιά και ο Μαντραγκόρα από κοντά πλάσαρε για το 2-1.

Στο 78ο λεπτό η Φιορεντίνα κέρδισε πέναλτι αλλά ο Σβίλαρ απέκρουσε την εκτέλεση του Μπιράγκι και στο 90+5' ο Γιορέντε με τρομερό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-2.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Τεράτσιανο, Μπιράγκι, Μιλένκοβιτς, Ρανιέρι, Καγιόντε, Μποναβεντούρα, Λοπές (90+3’ Αρτούρ), Μαντραγκόρα (90+3’ Μπαράκ), Μπελότι (90+1’ Ενζολά), Γκονθάλεθ (46’ Ικονέ), Σοτίλ (78’ Ντάνκαν)

ΡΟΜΑ: Σβίλαρ, Ανχελίνιο (80’ Σπινατσόλα), Γιορέντε, Μαντσίνι (33’ Χούισεν), Εντικά, Παρέδες (80’ Πελεγκρίνι), Κριστάντε, Αουάρ, Ελ Σααραουί (73’ Ζαλέφσκι), Λουκάκου, Ντιμπάλα (73’ Μπαλντάντσι).