Τα... θαλάσσωσε η Τζένοα στο τέλος και η Ουντινέζε πήρε τον βαθμό!

Με αυτογκόλ του Άλαν Ματούρο στις καθυστερήσεις, η Ουντινέζε ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Τζένοα

Χάλασε στο τέλος ό,τι έχτισε η Τζένοα και αρκέστηκε στον βαθμό στο Ούντινε!

Η Αλμπέρτο Τζιλαρντίνο ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Ουντινέζε στο «Φρίουλι» για την 7η αγωνιστική της Serie Α, σε ένα παιχνίδι που οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα με δυο τέρματα του εκπληκτικού, Γιόχαν Γκούντμουντσον, αλλά με αυτογκόλ του Άλαν Ματούρο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έμειναν στον ένα πόντο.

Έτσι, η Τζένοα πήγε στην 11η θέση με οχτώ βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι ξεκόλλησαν από τις θέσεις του υποβιβασμού και με τέσσερις πόντους βρίσκονται στη 17η θέση.

Στα του αγώνα, ο Γκούντμουντσον άνοιξε το σκορ στο 14', με τον Λούκα να φέρνει το παιχνίδι σε ισορροπία για την Ουντινέζε στο 23'. Το πρώτο μέρος ήταν απολαυστικό, με πολλές φάσεις και στις δυο εστίες, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν εκ νέου το προβάδισμα με τον Ισλανδό φορ στο 41'.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά, ωστόσο, στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Άλαν Ματούρο για το τελικό 2-2.

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση