Γαρπόζης: «Δεν ήταν για 3-0 στο ημίχρονο το παιχνίδι.»

Οι δηλώσεις του Κύπριου τεχνικού

Διαβάστε όσα δήλωσε ο τεχνικός της ΑΕΛ, Αλέξης Γαρπόζης, μετά το ματς με τον Απόλλωνα.

Αναλυτικά:

«Δεν ήταν για 3-0 στο ημίχρονο αυτό το παιχνίδι. Κάναμε λάθη και δεχθήκαμε γκολ. Εμείς δεν μπορέσαμε στα καλά μας διαστήματα να σκοράρουμε. Αυτό το έκανε ο Απόλλωνας».

«Δεν ξεκινήσαμε καλά τον αγώνα με το πρώτο λάθος δεχθήκαμε το πρώτο τέρμα. Στο καλό μας διάστημα δεν καταφέραμε να σκοράρουμε και στο δεύτερο μας λάθος δεχθήκαμε και πάλι γκολ. Σο ημίχρονο προσπαθήσαμε να αλλάξουμε κάποια πράγματα αλλά δεν τα καταφέραμε. Εμείς πρέπει να βγούμε και από αυτή την αναμέτρηση νικητές. Συγχαρητήρια στον Απόλλωνα για την νίκη τους. Από την μέρα που ήρθα στην ΑΕΛ προσπαθήσαμε να βάλουμε στην ομάδα την νοοτροπία του νικητή στην ομάδα. Είναι η τρίτη χρονιά που μένει η ΑΕΛ εκτός εξάδας. Θέλει μεγάλη προσπάθεια και από τους παίκτες και από την προπονητική ομάδα αλλά και από την διοίκηση και τον κόσμο»