Άρης: Αποχαιρετάει… με ισοπαλία!

Οι πρωταθλητές έμειναν στο 1-1 με την Αούστρια Βιέννης στο τελευταίο τους φιλικό

Ολοκλήρωσε με ισοπαλία τα φιλικά του ο Άρης που έμεινε στο 1-1 με την Αούστρια Βιέννης στο «Generali Arena».

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε με κεφαλιά ο Πάβλοβιτς μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 17’. Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» έβγαλε αμέσως αντίδραση και δύο λεπτά μετά έφερε στα ίσα το ματς μετά την εξαιρετική μπαλιά του Ουρόσεβιτς που βρήκε τον Μπαμπίκα στην καρδία της περιοχής με τον Αφρικανό στη συνέχεια να στέλνει εύκολα την μπάλα στο πλεχτό.

Αυτό ήταν και το τελευταίο φιλικό της ομάδας του Αλεξέι Σπιλέφσκι που αναμένεται αύριο στην Κύπρο για να ξεκινήσει την προετοιμασία της για το Σούπερ Καπ απέναντι στην Ομόνοια στις 21 Ιουλίου στο ΓΣΠ.

Η ενδεκάδα του Άρη: Βανά Άλβες, Μπαμπίκα, Μπένγκτσον, Γκομίς, Μπρόρσον, Μαγιαμπέλα, Μουσούντα, Νίκολιτς, Στρούσκι, Ουρόσεβιτς, Γιαγκό.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης από την ιστοσελίδα μας:

90' ΤΕΛΟΣ!

80’ Τελευταίο 10λεπτο στην αναμέτρηση, χωρίς κάτι το μεμπτό στα τελευταία λεπτά

68’ Πιέζει η Αούστρια στο τελευταίο διάστημα

52’ Μεγάλη φάση για τον Άρη με το διαγώνιο σουτ του Ουρόσεβιτς από τα αριστερά της περιοχής να περνάει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

46’ Έναρξη στο Β’ μέρος

45’ Ημίχρονο

32’ Πολλά τα εύκολα λάθη από πλευράς Άρη που δίνει τη δυνατότητα στην Αυστριακή ομάδα να ανανεώνει τις επιθέσεις της.

19’ ΓΚΟΛ! 1-1 ο Άρης! Απαντάει άμεσα η ομάδα του Σπιλέφσκι με την εξαιρετική παράλληλη μπαλιά του Ουρόσεβιτς που βρήκε τον Μπαμπίκα στην καρδία της περιοχής όπου εύκολα ισοφάρισε για την ομάδα του!

17’ 1-0 για την Αούστρια με κεφαλιά του Πάβλοβιτς μετά από κόρνερ!

10’ Πρώτο 10λεπτο στον αγώνα, μοιρασμένη η κατοχή.

01’ Σέντρα στον αγώνα!