Ήττα στο πρώτο φιλικό και τώρα… Πολωνία

Μελανό σημείο της αναμέτρησης ο τραυματισμός του Λοΐζου

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Ομόνοια με αντίπαλο τη Χάποελ Χάιφα στο πρώτο φιλικό των «πρασίνων» στο ΓΣΠ.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε για τους Ισραηλινούς ο Τούργκεμαν στο 54’. Το συγκρότημα του Νιλ Λένον είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα αλλά δεν κατάφερε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες που βρήκε σε γκολ και έτσι ηττήθηκε στο πρώτο φιλικό. Μελανό σημείο της αναμέτρησης ήταν ο τραυματισμός του Λοΐζου ο οποίος αποχώρησε στο 89ο λεπτό και μένει να δούμε το μέγεθος του προβλήματος που αποκόμισε.

Η ιστοσελίδα μας θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του φιλικού των «πρασίνων»:

90': Τέλος αγώνα.

89': Αποχωρεί τραυματίας ο Λοϊζου..

88': Σέντρα ο Μάθιους, προβολή από τον Μάταβζ, έξω.

81': Πλασέ από τον Μπρούνο, διώχνει στη γωνία του ο Λεβίτα.

62': Έδωσε τον Ζευκής ο Ασημένος, αυτός σούταρε με τη μπάλα να περνά μόλις έξω.

54': 0-1 για την Χάποελ με σουτ του Τούργκεμαν.

54': Kατέβασε ωραία και σούταρε ο Μάταβζ, έξω.

52': Δυνατό σουτ από τον Στίγκλερ, άουτ.

47':  Παναγή (46’ Κυριακίδης), Λέτσιακς (46’ Βενιζέλου), Ψάλτης (46’ Μάθιους), Καϊάφας (46’ Μίλετιτς), Λανγκ (46’ Γιούστε), Μιξ (46’ Χραλάμπους), Ασημένος, Σάββα (46’ Λοϊζου), Μπάρκερ (46’Ζευκής), Χρίστου (46’ Μπρούνο), Κακουλλής (46’ Μάταβζ).

46': Μαζεμένες αλλαγές στο β' μέρος

45' Τέλος 1ου ημιχρόνου.

33': Δεν βρήκε καλά τη μπάλα ο Γκουί, μάζεψε ο Παναγή.

31': Ατομική προσπάθεια που ολοκλήρωσε με σουτ ο Σάββα, πάνω από τα δοκάρια.

29': Mπαλιά από τον Ασημένο, κατέβασε και σούταρε ο Κακουλλής με τη μπάλα να καταλήγει παράλληλα της εστίας.

13': Σουτ από τον Μαλούλ, ψηλά έξω.

10': Προβολή του Κακουλλή έπειτα από σέντρα του Λέτσιακς, στην αγκαλιά του Λεβίτα.

1' Ξεκίνησε το φιλικό.

Η ενδεκάδα της Ομόνοιας: Παναγή, Λανγκ, Καϊάφας, Ψάλτης, Λέτσιακς, Μιξ, Ασημένος, Σάββα, Χρήστου, Μπάρκερ, Κακουλλής

Πάγκος: Κυριακίδης, Ουζόχο, Μίλετιτς, Γιούστε, Βενιζέλου, Μάθιους, Χαραλάμπους, Μπρούνο, Λοϊζου, Ζευκής, Μάταβζ.