24 sports

Oμόνοια: Το έχει κάνει άλλες δύο φορές

Μια συνήθεια... λατρεία για τον Κακουλλή

Ο Ανδρόνικος Κακουλλής, ήταν ο παίκτης που στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Άρη στο Τσίρειο την Τετάρτη (16/2)... κλείδωσε τη νίκη για την Ομόνοια, πετυχαίνοντας το δεύτερο τέρμα της ομάδας του και διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα (2-0).

Ένα όμορφο σε εκτέλεση τέρμα... εμπλουτισμένο με κάμποση ποδοσφαιρική ευφυία (σκόραρε με ψηλοκρεμαστό σουτ πάνω από τον Βανάα Άλβες υπό πίεση ανάμεσα σε δύο αμυντικούς του Άρη), ήταν το highlight στη νίκη των πρασίνων της Λευκωσίας επί της «Ελαφράς Ταξιαρχίας». Και σε αυτή την επιτυχία η Ομόνοια μετά το 1-1 της Πάφος FC με τη Δόξα, διατηρεί τις λογιστές ελπίδες της για εξάδα, ζωντανές.

Πάντως, o 20χρονος επιθετικός των πρασίνων, έχει σκοράρει ξανά με τρόπο τύπου… λόμπα τα τελευταία τρία χρόνια και συγκεκριμένα άλλες δύο φορές. Τη σεζόν 2019-20 σε αγώνα κυπέλλου με τη Δόξα στο Μακάρειο (1-1) και στην περσινή περίοδο με την Ομόνοια στο ΓΣΠ (3-0).

Η Ομόνοια τα παρουσιάζει σε ένα όμορφο βίντεο.