Το... άστοχο τάκλιν του Κίτσου που «πλήρωσε» ο Βόλος (vid)

Ο πρώην ποδοσφαιριστής της Ομόνοιας είχε μια κακή στιγμή στο ματς με τον ΠΑΟΚ που στοιχισε στην ομάδα του

Τα χρειάστηκε, αλλά πήρε προβάδισμα πρόκρισης ο ΠΑΟΚ! Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου λύγισε τον Βόλο με 1-0 στην Τούμπα, χάρη σε γκολ-πέναλτι του Σβαμπ και έχει το πάνω-χέρι για να βρεθεί στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

Στο 45ο λεπτό ο «δικέφαλος» κέρδισε πέναλτι, όταν ο Κωνσταντέλιας έκανε μια ωραία μπαλιά για τον Ντεσπόντοφ, με τον Βούλγαρο να τσιμπάει την μπάλα προ του Φώτη Κίτσου που πέρσι αγωνιζόταν στην Ομόνοια και να ανατρέπεται από τον νυν αμυντικό του Βόλου, με τον Ευαγγέλου να δείχνει την άσπρη βούλα. Δυο λεπτά αργότερα ο Σβαμπ εκτέλεσε εύστοχα τον Κόστιτς για το 1-0, με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με προβάδισμα.