Πάφος FC: Ήττα στο πρώτο «ξεμούδιασμα»

Οι «γαλάζιοι» έχασαν με 2-1 από τη Σασουόλο

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Πάφος κόντρα στην Σασουόλο, στο πρώτο φιλικό των «γαλάζιων» επί Αυστριακού εδάφους.

Η ομάδα του Καρσέδο άνοιξε το σκορ με τον Βαλακάρι στο 14’, με τους Ιταλούς να φέρνουν στα ίσα το ματς στο 26’ χάρης σε γκολ του Μπεράρντι.

Στη συνέχεια οι «γαλάζιοι» πίεσαν για να βρεθούν εκ νέου μπροστά στο σκορ, ωστόσο από ένα σημείο και έπειτα η Σασουόλο επέβαλε τον ρυθμό της για να βρει το γκολ της νίκης στο 89’ με τον Ντεφρέλ.

Παρά την ήττα η Πάφος άφησε θετικές εντυπώσεις και σίγουρα στα επόμενα φιλικά θα παρουσιαστεί ακόμα πιο έτοιμη.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης από την ιστοσελίδα μας:

90' ΤΕΛΟΣ!

89' ΓΚΟΛ 1-2 το γυρίζει η Σασουόλο με σουτ του Ντεφρέλ το οποίο κόντραρε και κατέληξε στα δίκτυα!

62’ Πατάει καλύτερα στο τελευταίο 10 λεπτό η Πάφος που εκδηλώνει τις επιθέσεις της κυρίως από τα δεξιά

46' Σέντρα στο Β' μέρος.

45’ Ημίχρονο στην αναμέτρηση

26' ΓΚΟΛ 1-1 ισοφαρίζει η Σασουόλο με σκόρερ τον Μπεράρντι.

24' Ανεβάζει ρυθμό η Σασουόλο για την ισοφάριση

14' ΓΚΟΛ για την Πάφος FC. Ο Βαλακάρι κάνει το 0-1 με σουτ εντός περιοχής.

11' Αναγκαστική αλλαγή για την Πάφος FC, πρόβλημα για τον Ζάιρο, στην θέση του ο Αμπντουσαλάμοφ.

08' Κρατάει μπάλα η Ιταλική ομάδα που θέλει να επιβάλει τον δικό της ρυθμό

01' Σέντρα στο παιχνίδι!