Έπαθε... Ρόμπεν ο Μπερναρντέσκι: Απίθανη κίνηση και «άρρωστο» τελείωμα που θύμισαν τον Ολλανδό!

O Φεντερίκο Μπερναρντέσκι πέτυχε ένα τρομερό γκολ στην αναμέτρηση της Τορόντο FC με την FC Ντάλας

Μπορεί για μια ακόμη φορά στο MLS τα φώτα να έπεσαν στον σπουδαίο Λιονέλ Μέσι που μοίρασε πέντε ασίστ και σκόραρε ένα τέρμα σε ένα ημίχρονο, ωστόσο το γκολ της αγωνιστικής πέτυχε ο Φεντερίκο Μπερναρντέσκι!

Ο Ιταλός πρώην παίκτης της Γιουβέντους, αγωνίζεται τα δυο τελευταία χρόνια στο πρωτάθλημα των ΗΠΑ με τη φανέλα της Toρόντο FC πραγματοποιώντας τρομερές εμφανίσεις, οι οποίες τον... χρίζουν ως ηγέτη της ομάδας.

Όμως στην αναμέτρηση με την FC Ντάλας, ο Μπερναρντέσκι αποφάσισε να κάνει κάτι το οποίο κατά το παρελθόν άγγιζε την τελειότητα και γινόταν μόνο από έναν ποδοσφαιριστή!

Συγκεκριμένα στο 52ο λεπτό του ματς και με το σκορ στο 1-0, ο έμπειρος ποδοσφαιριστής «ντύθηκε» Άριεν Ρόμπεν, αφού... κόπιαρε την κλασσική κίνηση του Ολλανδού και σκόραρε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του!

Άλλες: Τελευταία Ενημέρωση