Εισβολή οπαδών και διακοπή (vid)

Οπαδοί της Φίτεσε εισέβαλαν στο γήπεδο και κινήθηκαν απειλητικά προς τον πάγκο της Φέγενορντ

Μεγάλη αναστάτωση στο ντέρμπι της Φίτεσε με τη Φέγενορντ, στο Άρνεμ. Στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης (και πέντε λεπτά μετά το γκολ που έκανε το 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων), οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο. Ομάδα περίπου 20-30 ατόμων μπήκαν στο γήπεδο και κινήθηκαν απειλητικά προς τον πάγκο της Φέγενορντ.

Μόλις οι παίκτες αντιλήφθηκαν την ένταση, σταμάτησαν να παίζουν και ο διαιτητής έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Μετά την παρέμβαση της ασφάλειας του γηπέδου, οι οπαδοί οπισθοχώρησαν και επέστρεψαν στις εξέδρες, με αρκετούς παίκτες της Φίτεσε να κατευθύνονται προς το μέρος τους για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση