Σταμάτησε το τρομερό σερί της Αϊντχόφεν η Ουτρέχτη του Μπάρκα

Μετά από 17 σερί παιχνίδια

Στοπ στο μεγάλο σερί της Αϊντχόφεν έβαλε η Ουτρέχτη, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες (1-1), στο ματς της 18ης αγωνιστικής της Eredivisie.

Με τον Βασίλη Μπάρκα κάτω από τα δοκάρια, η Ουτρέχτη πήρε πολύτιμο βαθμό στη μάχη που δίνει για να μείνει μακριά από την επικίνδυνη ζώνη.

Μάλιστα, σταμάτησε τους πρωτοπόρους της βαθμολογίας, που γνώρισαν την πρώτη τους απώλεια βαθμών μετά από 17 σερί ματς στο πρωτάθλημα.

Ο Μπακαγιόκο νίκησε τον Έλληνα πορτιέρε στο έβδομο μόλις λεπτό της αναμέτρησης, ανοίγοντας το σκορ για την Αϊντχόφεν.

Η Ουτρέχτη είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες στο πρώτο μισό του ματς να ισοφαρίσει με τον Λάμερς, ενώ μπήκε αιφνιδιαστικά στο δεύτερο ημίχρονο και μέτρησε δύο ακόμα καλές στιγμές, πριν ο Μπουσαΐντ ισοφαρίσει στο τελικό 1-1.