Ο Μέσι έλειπε, αλλά η Αργεντινή ολοκλήρωσε νικηφόρα το τουρ στην Ασία!

Επικράτησε με 2-0 της Ινδονησίας

Νικηφόρα έκλεισε το τουρ που έκανε στην Ασία η εθνική Αργεντινής! Η ομάδα του Λιονέλ Σκαλόνι επικράτησε 2-0 της Ινδονησίας στην Τζακάρτα, όπου αποθεώθηκε και πάλι από σχεδόν 80 χιλιάδες κόσμου που βρέθηκαν στο «Utama Gelora Bung Karno».

Με την «αλμπισελέστε» να μην έχει στη διάθεσή της τον Λιονέλ Μέσι, αφού ήρθε η ώρα της ξεκούρασης για τον 35χρονο σούπερ σταρ προτού ταξιδέψει στις ΗΠΑ για να ενσωματωθεί στην Ίντερ Μαϊάμι.

Η Αργεντινή ήταν καθόλα ανώτερη σε όλο το ματς, απειλώντας στο πρώτο μισάωρο δις με τον Άλβαρες και άλλη μία με τον Μπουονανότε, ο οποίος έγινε ο νεότερος επί Λιονέλ Σκαλόνι που αγωνίζεται στην εθνική. Τελικά, στο 38ο λεπτό ο Παρέδες με φοβερό σουτ από μακρινή απόσταση εκτέλεσε τον αντίπαλο κίπερ για να γράψει το 1-0, που έμεινε ως το φινάλε του ημιχρόνου, με την Ινδονησία να έχει μια καλή στιγμή πριν το φινάλε με τον Τζένερ.

Ο Μπάγκοτ στο 51’ απείλησε ξανά για τους γηπεδούχους και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ρομέρο με κεφαλιά μετά την ασίστ του Λο Σέλσο έγραψε το 2-0. Με τους Αργεντινούς να έχουν τον απόλυτο έλεγχο και στη συνέχεια, κρατώντας το σκορ με άνεση και ολοκλήρωσαν με 2/2 το τουρ στην Ασία και συνολικό σκορ 4-0.

Λατινική Αμερική: Τελευταία Ενημέρωση