Πω, πω μια ασίστ (vid)

Δείτε τι έκανε ο Γουίλοκ της Νιούκαστλ

Η Νιούκαστλ πραγματοποίησε το τέλειο παιχνίδι την κατάλληλη στιγμή! Οι εκπληκτικές «Καρακάξες» του Έντι Χάουι δεν πήραν απλά την πολύτιμη νίκη κόντρα στη Τότεναμ αλλά ταπείνωσαν τους Λονδρέζους επικρατώντας με το ισοπεδωτικό 6-1 των αντιπάλων τους. Ένα εντυπωσιακό πρώτο 25λεπτο ήταν αρκετό για τη Νιούκαστλ. Πέντε αναπάντητα γκολ, το ένα καλύτερο από το άλλο απέναντι σε μια Τότεναμ που δεν ήξερε που πατούσε μέσα στο γήπεδο.

Καλύτερο – κατά τη γνώμη μας – γκολ της Νιούκαστλ στο παιχνίδι αυτό στο 19ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Ισάκ έκανε το 4-0. Ο Σουηδός φορ βγήκε στην αντεπίθεση και ολοκλήρωσε με απόλυτη επιτυχία τη φάση. Μια φάση που ξεκίνησε από την άμυνα της Νιούκαστλ και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα εξελίχθηκε σε θρίαμβο. Ο Γουίλοκ έγινε αποδέκτης της μπάλας από τα αριστερά αρκετά μέτρα πίσω από τη σέντρα. Ο Βρετανός είδε την κίνηση του Ισάκ στον χώρο και με εκπληκτική πάσα με το εξαιρετικό τον έφερε… φάτσα με την αντίπαλη περιοχή. Είναι ίσως η ασίστ της σεζόν στην Premier League. Ο Γουίλοκ «ντύθηκε» Ντε Μπρούιν!