Απέδρασε από το Κάντιθ και τώρα… Παρί για Μπαρτσελόνα!

Η Μπαρτσελόνα χάρη στο γκολ του Φέλιξ πέρασε από την έδρα της Κάντιθ (0-1)

Συνεχίζει τον… χαβά της η Μπαρτσελόνα! Οι «μπλαουγκράνα» χάρη στον Ζοάο Φέλιξ απέδρασαν από το Κάντιθ (0-1) και πλέον στρέφουν την προσοχή τους στη ρεβάνς με την Παρί Σεν Ζερμέν την Τρίτη και αμέσως μετά στο «clasico» με τη Ρεάλ.

Καλύτερα μπήκε η ομάδα του Τσάβι στο ματς, με την Κάντιθ να έχει κάποιες καλές στιγμές τις οποίες όμως τις άφησε να περάσουν ανεκμετάλλευτες. Κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Μπαρτσελόνα και στο 37ο λεπτό ο Ζοάο Φέλιξ άνοιξε το σκορ.

Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτεροι και μάλιστα στο 54’ ο Χουάνμι έκανε το 1-1, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Η Κάντιθ στη συνέχεια προσπαθούσε συνεχώς να βρει το γκολ της ισοφάρισης και δημιουργούσε προβλήματα στην εστία του Τερ Στέγκεν, ο οποίος όμως έμοιαζε απροσπέλαστος.

Τα λεπτά περνούσαν, το ματς ήταν... ροντέο και η μπάλα πήγαινε πάνω-κάτω.

Παρόλα αυτά, μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι, με την Μπαρτσελόνα να συνεχίζει απτόητη και με την ψυχολογία στα ύψη, ούσα στην 2η θέση στο -8 από την πρώτη Ρεάλ Μαδρίτης, ενώ από την άλλη η Κάντιθ συνεχίζει στη ζώνη του υποβιβασμού.