Βινίσιους για το αμφιλεγόμενο γκολ: «Έτσι παίζουμε στην Κόπα Καμπάνα!»

Ο Βραζιλιάνος υπερασπίστηκε τον εαυτό του μιλώντας για… «jogo bonito»

Η Ρεάλ Μαδρίτης ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ και επικράτησε της Αλμερία με 3-2, χάρη στο λυτρωτικό γκολ του Κάρβαχαλ στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σε ένα παιχνίδι, όπου οι αποφάσεις του διαιτητή Μαέσο σε συνεργασία με το VAR σήκωσαν «θύελλα» αντιδράσεων και δίχασαν το ισπανικό ποδόσφαιρο. Αποκορύφωμα των διαμαρτυριών των ποδοσφαιριστών της Αλμερία ήταν στη φάση της ισοφάρισης σε 2-2 από τον Βινίσιους. Οι φιλοξενούμενοι θεωρούν ότι ο Βραζιλιάνος έχει σκοράρει με το χέρι και προφανώς ότι το γκολ του δεν θα έπρεπε να μετρήσει.

Εκείνος έδωσε την δική του εκδοχή γράφοντας στο «X»: «Τι γκολ! Έτσι το έκανα πάντα στην παραλία της Κόπα Καμπάνα!». Ο Βινίσιους θυμήθηκε τις στιγμές μαγείας στην περίφημη παραλία του Ρίο ντε Τζανέιρο, εκεί όπου οι Βραζιλιάνοι χρησιμοποιούν και τον ώμο στην προσπάθειά τους να μην πέσει η μπάλα στο έδαφος.