Λόπες: «Αν δείτε τους αγώνες που δώσαμε, θα καταλάβετε...»

Δηλώσεις από τον προπονητή του Εθνικού

Δηλώσεις παραχώρησε μετά το τέλος του αγώνα με τη Δόξα ο προπονητής του Εθνικού.

Αναλυτικά:

«Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου. Το πιο σημαντικό, ότι σκοράραμε γκολ πριν το ημίχρονο. Πριν τρεις μέρες είχαμε πάλι αγώνα, δεν είναι εύκολο. Νιώθουμε άνετα που παίζουμε στην έδρα μας. Πέρα από την νίκη, σημαντικό που δεν δεχθήκαμε τέρμα. Μίλησα στο ημίχρονο με τους παίκτες για να συνεχίσουν λες και ήταν το σκορ 0-0. Πίεση ψηλά από όλους. Μετά τις αλλαγές, προσπάθησα να βοηθήσω, αυτό έγινε. Έχουμε 25 παίκτες που βελτιώνονται όλοι. Υπάρχουν Κύπριοι που κάνουν καλή δουλειά και βελτιώνονται συνέχεια. Οι ξένοι δίνουν περισσότερη προσπάθεια, αυτό θέλω να βλέπω.

Θέλω να έχουμε καλή φυσική κατάσταση. Ήμουν προετοιμασμένος, ήξερα στο 2ο ημίχρονο ότι θα έχει κούραση και έκανα αλλαγές. Και ο Περατικός, ο Λομοτέι, αγωνιστήκαν και το προηγούμενο. Έχουν καλή φυσική κατάσταση, απουσιάζει ο μυϊκός τραυματισμός. Ευχαριστημένος με τον Γκόμες και συνεχίζουμε.

Αν δείτε τους αγώνες που δώσαμε, θα καταλάβετε. Εκτός έδρας και είμαστε ευχαριστημένοι. Νέος προπονητής και παίκτες, χρειάζεται χρόνος για να βελτιώσω την ομάδα και να δείτε καλύτερα πράγματα από εμάς. Με την ΑΕΖ, δεν θα αλλάξουμε τον τρόπο παιχνιδιού μας, δεν το κάναμε ακόμη. Υπάρχουν απουσίες, θα γίνουν αλλαγές σίγουρα και αυτοί που θα παίξουν θα βοηθήσουν».