Γαρπόζης: «Αναγκάσαμε τον ΑΠΟΕΛ σε καθυστερήσεις»

Οι δηλώσεις του προπονητή του Οθέλλου

Διαβάστε τι δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα με τον ΑΠΟΕΛ ο προπονητής του Οθέλλου, Αλέξης Γαρπόζης.

Αναλυτικά:

«Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα σε καλό φεγγάρι προερχόμενη από ένα πολύ ευρύ αποτέλεσμα στο προηγούμενο αγώνα. Ξέραμε τις δυσκολίες. Θεωρώ ότι μετά το 10λεπτό ισορροπήσαμε. Όταν δημιουργείς 4-5 ευκαιρίες και δεν καταφέρνεις να σκοράρεις είναι φυσικό επακόλουθο η μπάλα να σε τιμωρήσει. Αναγκάσαμε το ΑΠΟΕΛ σε καθυστερήσεις προς το τέλος ξέροντας και οι ίδιοι πως ο Οθέλλος είναι μια δυσκολοκατάβλητη ομάδα. Δημιουργείται επιθετικό πρόβλημα και πρέπει να ασχοληθούμε περισσότερο με αυτό το κομμάτι. Στο β’ ημίχρονο ήμασταν πιο επικίνδυνοι από τον αντίπαλο. Στο ποδόσφαιρο όταν φοβάσαι δεν μπορείς να πετύχεις κάτι. Θα συνεχίσουμε αυτό που ξεκινήσαμε και θα προσπαθήσουμε στη συνέχεια να πάρουμε και τα αποτελέσματα που δικαιούμαστε. Η βαθμολογική μας θέση δεν αντικατοπτρίζει τις εμφανίσεις μας. Καλή συνέχεια στο ΑΠΟΕΛ».