Γαρπόζης: «Το αποτέλεσμα μας αδικεί»

Τι δήλωσε ο Κύπριος τεχνικός

Δηλώσεις παραχώρησε ο προπονητής του Οθέλλου, Αλέξης Γαρπόζης, μετά το τέλος της αναμέτρησης με την ΑΕΛ.

Αναλυτικά:

«Δεν αρχίσαμε καλά το παιχνίδι. Πάλι δεχθήκαμε γκολ πολύ νωρίς. Το πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν αυτοί που σχεδιάσαμε να είμαστε. Κάναμε κάποιες κινήσεις στο ημίχρονο. Ισοφαρίσαμε, είχαμε τον έλεγχο του αγώνα. Μόνο μια ομάδα υπήρχε στο γήπεδο το δεύτερο ημίχρονο. Βάλαμε αρκετούς παίκτες στην περιοχή της ΑΕΛ. Η ομάδα παίζει πειθαρχημένα, όμως πληρώνουμε ένα λάθος, μία αδράνεια. Το ξέραμε πως η ΑΕΛ θα ήταν καλύτερη από τις προηγούμενες τις εμφανίσεις. Η ΑΕΛ ήταν η καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο. Το αποτέλεσμα μας αδικεί. Προσπαθήσαμε πολύ, αλλάξαμε και το σύστημα. Προσπαθούμε να κάνουμε την ομάδα πιο επιθετική. Κάθε παιχνίδι βάζουμε κι αλλά πράγματα στο παιχνίδι μας. Τα ατομικά λάθη δεν μπορείς να τα διορθώσεις. Δεν έχουμε παίκτες με μεγάλη προσωπικότητα, προσπαθούμε να μην είμαστε μίζερη ομάδα. Αυτή την επαναλαμβανόμενη σύμπτωση θα προσπαθήσουμε να τη βρούμε».