Ξεκίνημα με πεντάρα... κόντρα στον Λαΐφη για τη Γάνδη

Η Γάνδη επικράτησε με το εμφατικό 5-1 της Σταντάρ Λιέγης στην πρεμιέρα των playoffs

Με το δεξί στη διαδικασία των playoffs στη μάχη για την έξοδο στο Conference League μπήκε η Γάνδη! Η ομάδα του Ντάνιελ Μιλίσεβιτς επικράτησε με 5-1 της Σταντάρ Λιέγης του Κωνσταντίνου Λαίφη (ενενηντάλεπτη παρουσία) και βρίσκεται με το καλημέρα στο +4 από τους διώκτες της, έχοντας ματς περισσότερο.

Το πρώτο μέρος είχε εξαιρετικό ρυθμό και φάσεις εκατέρωθεν, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα στο 23ο λεπτό με τον Φερνάντες-Πάρντο. Παρόλα αυτά, η χαρά τους κράτησε για μόλις ένα πεντάλεπτο, αφού ο Ντε Σαρτ με αυτογκόλ ισοφάρισε άθελά του σε 1-1, με το σκορ να μένει ως την ανάπαυλα.

Η Γάνδη μπήκε δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να πάρει εκ νέου το προβάδισμα με το τέρμα του Γκάντελμαν στο 53’, ενώ είκοσι λεπτά αργότερα ο Γκέρκενς έγραψε το 3-1 και… καθάρισε την μπουγάδα.

Στο 80’ ο Καντούς ξεχείλωσε το σκορ και τρία λεπτά μετά ο Τισουντάλι έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 5-1.

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση