Φιλική νίκη της Ίντερ επί της Παρί Σεν Ζερμέν με ανατροπή μέσα σε ένα δίλεπτο!

Οι «νερατζούρι» έκαναν την ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά.

Φιλική νίκη επί της ανανεωμένης Παρί Σεν Ζερμέν πέτυχε η Ίντερ (2-1), φέρνοντας τούμπα το ματς στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.
Μάλιστα, οι «νερατζούρι» χρειάστηκαν μόλις ένα δίλεπτο για να φτάσουν στην ανατροπή, με τους Εσπόσιτο και Σένσι να πετυχαίνουν τα δύο γκολ της ομάδας του και τον Φρατέζι να μοιράζει δύο ασίστ.

Από την άλλη, οι πρωταθλητές Γαλλίας δεν κατάφεραν να νικήσουν σε ακόμη ένα παιχνίδι, έπειτα από την ισοπαλία με την Αλ Νασρ και την ήττα από τη Σερέσο Οζάκα με γκολ του πρώην μεσοεπιθετικού του ΠΑΟΚ, Σίντζι Καγκάβα.

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε άνοιξε το σκορ στο 63', με τον Βιτίνια να γίνεται κάτοχος της μπάλας εκτός περιοχής και με μία... ζωγραφιά, έκανε το 1-0.

Ωστόσο, στο 81', ο Εσπόσιτο πήρε την μπάλα σε θέση βολής και έκανε το 1-1, ενώ λίγα λεπτά αργότερα και μετά από πολύ όμορφη συνεργασία των παικτών του Σιμόνε Ιντζάγκι, ο Σένσι βρέθηκε στο σωστό σημείο και με κοντινό πλασέ «έγραψε» το 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Πηγή: sport-fm.gr