Γκέλα μετά από δέκα αγωνιστικές για την κουρασμένη Ίντερ!

Την πρώτη της απώλεια μετά από δέκα διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα είχε η Ίντερ το βράδυ της Κυριακής (17/03)!

Η ομάδα του Σίμονε Ιντζάκι εμφανίστηκε... άδεια από ενέργεια και ψυχολογία μετά τον μεσοβδόμαδο αποκλεισμό από την Ατλέτικο Μαδρίτης στο Champions League, μένοντας στο 1-1 με τη Νάπολι στο «Τζουζέπε Μεάτσα» για την 29η αγωνιστική της Serie A.

Αρκετά ισορροπημένο ήταν το πρώτο ημίχρονο, με τους «νερατζούρι» να έχουν πάντως μια μικρή υπεροχή. Δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 45λεπτου, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με δυνατό τελείωμα του Νταρμιάν από την «καρδιά» της περιοχής, έπειτα από έξοχο γύρισμα του Μπαστόνι από τα αριστερά.

Στην επανάληψη, οι «παρτενοπέι» ήταν εκείνοι που ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, ασκώντας πίεση ώστε να ξαναμπούν στο παιχνίδι. Παρά το γεγονός πως δεν δημιούργησαν πολλές επικίνδυνες στιγμές μπροστά από την εστία του Ζόμερ, οι Ναπολιτάνοι βρήκαν το πολυπόθητο γκολ στο 82ο λεπτό με τον Ζουάν Ζεσούς να σκοράρει με κοντινή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, μετά από την κακή απομάκρυνση του Μπαστόνι σε εκτέλεση κόρνερ.

Με το αποτέλεσμα αυτό, η Ίντερ έφτασε τους 76 βαθμούς, διατηρώντας μια καλή διαφορά 13 πόντων από τη δεύτερη Μίλαν, την ίδια ώρα όπου η Νάπολι έμεινε στην 7η θέση με 45 βαθμούς και στο -2 από την πρώτη εξάδα.

ΙΝΤΕΡ: Τελευταία Ενημέρωση